טופס יצירת קשר

זיהוי והשוואת כתבי יד, זיהוי והשוואת חתימות, חוות דעת משפטית..

גרפולוגיה ומשפט

גרפולוגיה משפטית מבוססת על העובדה שלכל כתב יד תכונות כתב יחודיות בדומה לטביעת-אצבע. עם זאת, אף אחד לא יכול לכתוב באותה צורה בדיוק פעמים ברציפות. כתב יד איננו פונט והאדם איננו מכונה... יתרה מזאת, כאשר אנו נתקלים ב 2 חתימות זהות ב - %100 אין ספק כי נעשה כאן זיוף.

עבודת הגרפולוג מקבילה לעבודת הבלש. הגרפולוג כמו הבלש מחפשים אחר עקבות ומנסים לפענח על פי העקבות מה בדיוק קרה שם. סימנים לזיוף לעיתים קרובות מגלים באמצעות מיקרוסקופ או בעזרת צילומי מעבדה.

שופטים רבים ממנים גרפולוגים או מומחים לזיהוי מסמכים לבדוק את החתימות שבמחלוקת ולמסור לבית המשפט את חוות דעתם המקצועית. במקרים רבים יש והצדדים מסכימים מראש כי חוות דעתו של הגרפולוג ? המומחה תהיה הקובעת.

הספר הראשון המוכר בנושא נכתב על יד אלברט אוסבורן ב 1920. בשם: Questiond Documents - (מסמכים בשאלה) הספר עב הכרס מכיל מעל 1000 עמודים ודן בזיופי מסמכים. כבר בספר זה מצוטטים עשרות רבות של משפטים פליליים ואזרחיים שדנו בסוגיות שונות של כתבי יד וחתימות. הבעיה של הספר הזה שנחשב בעיני מומחים רבים ל"תנ"ך " של הגרפולוגים המומחים להשוואת מסמכים, "סובל" מבעיה אחת. הוא מתייחס רק לדיו של עט נובע. העט הנובע יצא לשוק רק בשנות החמישים זמן רב לפני שהספר נכתב והרבה לפני שהחל השימוש הנרחב בעט טוש...

חנה קורן - מכון גרפולוגיה

לפרטים ניתן לפנות בטל: 04-8551180 / 077-4244450 או במייל: info@annakoren.co.il